Recitale

Poniżej prezentuję wybrane programy recitali i przykładowe utwory opracowane na śpiew z towarzyszeniem gitary (opcjonalnie również perkusji oraz gitary basowej). W niektórych piosenkach zabrzmi także flet. Wszystkie recitale zawierają słowny komentarz dotyczący konkretnego tematu, prowadzenie jest lekkie i dowcipne, a publiczność niejednokrotnie zapraszana jest do wspólnej zabawy i śpiewu.

Na potrzebę zamawiającego dostosowujemy program do określonej okazji lub motywu. Na życzenie recital może być poprowadzony także w języku angielskim. Poniżej opisane są jedynie propozycje tematów przewodnich naszych występów.

Muzyczna podróż do Włoch

Zbiór najpiękniejszych piosenek włoskich oraz utworów opowiadających o Włoszech, przeplatany anegdotami, ciekawostkami oraz żartami nawiązującymi do uroku kraju o kształcie buta oraz temperamentu jego mieszkańców. W programie m.in. Volare, Mambo Italiano, That's Amore, Santa Lucia, Que sera, sera, Funiculi, funicula i inne.

Poniżej wysłuchać można piosenki "On an Evening in Roma"

Historia dźwięków XX wieku

Pod terminem „muzyka popularna” ukrywa się wiele gatunków, rytmów, wiele popkultur i styli. Podczas recitalu spróbujemy odkryć co było „pop” w poszczególnych okresach: od dwudziestolecia międzywojennego w Polsce, przez czasy, kiedy listami przebojów rządzili Beatlesi, aż do wielkich wygranych (lub właśnie przegranych!) Eurowizji. W programie m.in. Ja się boję sama spać, Fly Me to the Moon, All You Need Is Love, Papa Don’t Preach, Ale jestem i inne.

Poniżej fragmenty recitalu „Historia dźwięków XX wieku” wykonanego w Grudziądzu:

Zakochane melodie

Największą inspiracją znaną artystom od zawsze była miłość. Piosenki opowiadające o strzale amora przeplatane największymi historiami miłosnymi wszechczasów pozwolą przyjrzeć się temu potężnemu uczuciu. W programie m.in. Serce, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Miłość ci wszystko wybaczy, I Wanna Hold Your Hand, L.O.V.E., Pół na pół i inne.

Świat kobiet (propozycja na Dzień Kobiet)

Płeć piękna kryje w sobie wiele tajemnic, które podczas recitalu będziemy próbowali rozwikłać – co to znaczy „Być kobietą”, czego tak naprawdę pragną te piękności i dlaczego nieustannie pytają „Gdzie ci mężczyźni”? W programie m.in. Jestem kobietą, Natural Woman, Być kobietą, Gdzie ci mężczyźni, O mnie się nie martw, Pogoda ducha i inne.

Muzyka skomponowana kamerą

Muzyka i piosenka filmowa nieraz potrafi zachwycić bardziej niż obraz, któremu ma tylko towarzyszyć. Istnieją piosenki słynniejsze od filmów, z których pochodzą lub utwory, bez których film nie byłby aż tak wartościowy. Przypomnimy nie tylko muzykę, ale także filmy, którym dodawała niezwykłych emocji oraz okoliczności, w jakich powstawała. W programie m.in. Cheek to Cheek, Kolorowy wiatr, New York, New York, The Shoop Shoop Song, My Heart Will Go On, Trudno kochać, Singing in the Rain i inne.

Amerykański sen

po kolejnym wielkim kryzysie, dla wielu osób amerykański sen mógł się nie spełnić, jednak z całą pewnością spełnił się on w muzyce, w kompozycjach rodem zza oceanu. Wielkie przeboje sprzed lat, gdy królował swing i jazz niosą ze sobą mnóstwo optymizmu i elegancji, kompozycje z lat późniejszych królują wśród najpiękniejszych melodii świata. W programie m.in. New York, Route 66, Fly Me to the Moon, Saving All My Love, Man in the Mirror, Colors of the Wind i inne.

Poniżej utwór “Fly Me To the Moon” wykonany na koncercie w Więcborku:

Idą święta

Kolędy w pięknych, nietuzinkowych aranżacjach, najsłynniejsze piosenki świąteczne, najciekawsze tradycje innych krajów, bożonarodzeniowe żarty i wspólne śpiewanie: czy można piękniej spędzić przedświąteczny czas? W programie m.in. Jest taki dzień, Jingle Bells, W żłobie leży, Dzisiaj w Betlejem, Lulajże Jezuniu czy Cicha noc.